To by predstavovalo prekážku pri obmedzovaní vírusu.

Lindy Washburn je vedúcou zdravotníckou reportérkou pre NorthJersey.com. Ak chcete mať aktuálne informácie o tom, ako zmeny v lekárskom svete ovplyvňujú zdravie vás a vašej rodiny, prihláste sa na odber alebo si aktivujte svoj digitálny účet ešte dnes .

E-mail: washburn@northjersey.com Twitter: @lindywa

Prudký nárast prípadov COVID-19 a hospitalizácií, ktorý sa začal minulý mesiac v New Jersey, zatiaľ nespôsobil výrazný nárast počtu obetí v štáte.

Zdravotní experti však tvrdia, že by sa to mohlo rýchlo zmeniť, ak by sa dospelí v produktívnom veku, ktorí poháňajú vlnu nových prípadov, začali stretávať so staršími členmi rodiny, keď sa blížia sviatky vďakyvzdania, Chanuka, Vianoce, Kwanzaa a Nový rok.

"Nie je čas pozývať ľudí do svojej bubliny," povedal Henry Raymond, epidemiológ z Rutgers School of Public Health. "Nechcem znieť ako človek, ktorý sa snaží zobrať niekomu Deň vďakyvzdania, ale myslím si, že ľudia musia nájsť alternatívy, inak to môže mať následky."

Podľa údajov ministerstva zdravotníctva, ktoré získal NorthJersey.com, sviatky prichádzajú v čase, keď druhú vlnu pandémie poháňajú vysokoškoláci aj ľudia vo veku 30 až 49 rokov.

Už vás nebaví spoliehať sa na dočasné riešenia bolesti kĺbov? Vyskúšajte náš prírodný doplnok pre dlhotrvajúcu úľavu. Navštívte https://hondrostrong-website.com/sk/ a dozviete sa viac.

Príbeh pokračuje pod grafom

Toto zvýšenie veku pomohlo zvýšiť počet hospitalizácií, ktoré sa od septembra strojnásobili na najvyšší denný úhrn od začiatku júna. Počet pacientov na jednotke intenzívnej starostlivosti sa v nedeľu zvýšil viac ako štvornásobne na 284 z minima 61 z 20. augusta. Počet pacientov vyžadujúcich ventilátory sa za ten istý čas takmer strojnásobil.

"Zlou správou sú teraz tradičnejšie vekové skupiny, starší pracujúci dospelí – sú to hlavne tí, ktorí sú hnacou silou veľkého nárastu, ktorý teraz vidíme," povedal Dr. Ed Lifshitz, riaditeľ ministerstva zdravotníctva pre prenosné choroby. . "Dobiehajú a prekonávajú to, čím boli mladšie vekové skupiny."

Aktualizácia COVID: Murphy hovorí, že je „blízko“ nariadeniu obmedzení na zastavenie šírenia COVID v NJ

"Toto nebude rok na cestovanie na veľké rodinné stretnutia," povedal minulý týždeň guvernér Phil Murphy. "Toto je rok, kedy sa stretneme pri menšom stole, takže môžeme dúfať, že budúci rok sa budeme môcť stretnúť pri väčšom."

Murphy v pondelok oznámil nové obmedzenia, ktoré nútia bary a reštaurácie zatvárať najneskôr do 22:00 a zakazujú medzištátne halové športy pre mládež.

Prečo denný počet obetí zostáva nízky

Rastúca miera nakazenia v New Jersey prichádza v čase, keď vírus zasiahne ostatné časti USA oveľa horšie, pretože na COVID-19 zomiera denne viac ako 1 000 ľudí a denne je hlásených viac ako 100 000 nových prípadov.

Dobrou správou je, že hoci denný počet obetí v New Jersey v posledných týždňoch mierne vzrástol, väčšinou je to jednociferné číslo a od polovice júla nepresiahlo 14. To nie je ani zďaleka vrchol nárastu, keď v polovici apríla bolo každý deň hlásených viac ako 300 úmrtí.

Počet obetí, ktorý predstavuje 14 629, bol v poslednom čase relatívne nízky z dvoch dôvodov, tvrdia zdravotní experti.

Nemocnice vyvinuli lepšie spôsoby liečby závažných prípadov – od podávania steroidov a rekonvalescenčnej plazmy až po to, aby pacienti ležali na bruchu, aby sa zlepšilo dýchanie.

A napriek niektorým novým ohniskám v domovoch dôchodcov, údaje štátneho ministerstva zdravotníctva ukazujú, že iba 11 % nových prípadov za posledné tri týždne je medzi ľuďmi nad 65 rokov, čo je najzraniteľnejšia veková skupina.

"Optimista vo mne hovorí, že sme videli to najhoršie z tohto vírusu, ale stále bude stúpať počet úmrtí a hospitalizácií v porovnaní s tým, čo vidíme teraz, keď sa presunieme do prázdnin a chladnejších mesiacov," povedala Stephanie Silvera. profesor verejného zdravia na Montclair State University. "Máme oveľa lepší prehľad o tom, ako sa tento vírus šíri a čo môžeme urobiť na zníženie rizika."

Podľa údajov zverejnených v piatok sa viac ako 33 % všetkých nových prípadov vyskytlo u ľudí vo veku 30 až 49 rokov. To predstavuje 6 098 z 18 251 prípadov.

Ale mladí ľudia sú stále veľkými prenášačmi vírusu a pravdepodobne by prekonali starších dospelých v počte prípadov, ak by boli testovaní tak často.

Vekové rozpätie s najvyššou mierou pozitivity za posledné tri týždne je 19- až 24-roční s 9 percentami. Údaje ukazujú, že počet prípadov bol v tomto vekovom rozmedzí nižší, pretože mladí dospelí boli testovaní trikrát menej často ako starší dospelí.

Obáva sa, že asymptomatickí vysokoškoláci a iní mladí ľudia, ktorí sa vracajú domov na Deň vďakyvzdania a zimnú prestávku, budú interagovať vo vnútri s rodičmi, starými rodičmi a inou staršou rodinou a priateľmi.

Predpokladá sa, že dovolenkové cestovanie počas osláv lunárneho nového roka pomohlo šíriť vírus po Číne od polovice januára do polovice februára. Zatiaľ čo tieto oslavy podnecujú najväčšiu ročnú ľudskú migráciu na Zemi, predstavitelia verejného zdravotníctva tvrdia, že cestovanie na Deň vďakyvzdania môže mať podobný účinok.

Vírus sa pohybuje rýchlo a jeho vplyv na New Jersey sa neustále mení, čo sťažuje odborníkom na verejné zdravie, aby pochopili, ako sa bude sledovať, aj keď niektoré modely predpovedajú stály nárast prípadov s vrcholom v marci.

Prípady COVID-19 pribúdajú takmer v každom kúte New Jersey, pričom väčšina je v Essexe, Bergene, Passaic, Hudson a ďalších okresoch North Jersey.

Zdá sa, že nárast prípadov nepochádza z opätovne otvorených škôl alebo podnikov na základe informácií získaných pri úsilí o vysledovanie kontaktov.

Štátni úradníci sa domnievajú, že prípady sú spôsobené predovšetkým osobným vystavením v domácnostiach, čo znepokojuje vyhliadky na veľké dovolenkové stretnutia.

Keďže vakcína sa stále vyvíja a očakáva sa, že masové očkovanie bude trvať viac ako rok, šírenie pandémie v New Jersey sa v konečnom dôsledku zníži na dve veci: správanie a politiku.

"Počas hurikánu alebo fujavice je ľahké to pohltiť na pár dní alebo týždeň, ale keď udalosť trvá mesiace, ľudia sa opotrebujú," povedal Raymond. "Ak nezostanete ostražití, potom áno – prípady budú naďalej pribúdať."

Pre predplatiteľov: Keď NJ zasiahne druhá vlna COVID, miestne obchody so športovým tovarom sa obávajú, že to nezvládnu

Viac o COVID: Domy dôchodcov v NJ zaznamenávajú nové ohniská a viac úmrtí, pretože druhá vlna COVID sa zintenzívňuje

Murphy nedávno zaviedol svoj prvý nový súbor obmedzení od jari s výkonným príkazom, ktorý nariaďuje nosenie masiek a sociálne dištancovanie na všetkých pracoviskách.

Prevažná väčšina obyvateľov New Jersey sa rozhodla pre nosenie masiek, sociálne dištancovanie a snahu o socializáciu vonku. Ale lákadlo sviatkov – v kombinácii s klesajúcimi teplotami – to preverí.

"Nikto v oblasti verejného zdravia si nemyslí, že je ľahké byť ďaleko od rodiny, najmä v tomto ročnom období," povedala Silvera. „Ale každý si musí pamätať, že ide o ochranu ľudí, ktorých práve teraz milujeme. Chceme, aby všetci zostali nažive, aby sme sa mohli znova zhromaždiť, keď to prežijeme."

Scott Fallon pokrýva prostredie pre NorthJersey.com. Ak chcete získať neobmedzený prístup k najnovším správam o tom, ako prostredie v New Jersey ovplyvňuje vaše zdravie a pohodu, prihláste sa alebo si aktivujte svoj digitálny účet ešte dnes.

E-mail: fallon@northjersey.com

Twitter: @newsfallon

Samira Gray nevie, ako bude vyzerať nasledujúci mesiac.

31-ročná budúca mamička z Little Falls nevie, či jej manžel bude môcť ísť s ňou na budúce návštevy lekára, keďže úrady sprísňujú pravidlá pre návštevníkov, aby zabránili prepuknutiu koronavírusu. Nevie, či bude musieť ich novonarodenú dcérku predstaviť príbuzným cez sklenené okno alebo videorozhovor. Najviac ju však desí možnosť porodiť sama.

"S bolesťou a takými problémami sa dokážem vyrovnať sám," povedal Gray. "Ale ak by došlo k cisárskemu rezu, kto bude držať dieťa potom? Normálne je to otec. Kto prestrihne šnúru? A Boh chráň, aby bola zdravotná pohotovosť."

Prvorodička, ktorá sa má narodiť 20. apríla, nie je so svojimi obavami sama.

Pre tehotné ženy a ich rodiny prepuknutie koronavírusu ukončilo jeden z najradostnejších momentov v ich živote.

Takmer tucet žien, ktoré hovorili s NorthJersey.com a USA TODAY NETWORK New Jersey, sa podelilo o svoje obavy: Zrušené detské sprchy, čo znamená nedostatok zásob pre novorodencov. Strata starostlivosti o dieťa, pretože starí rodičia môžu byť v karanténe. Neistota novorodenca, ktorý sa nakazí vírusom, o ktorom svet vie len málo.

Najväčším problémom bola absencia podpory na pôrodnej sále – pretože niektoré nemocnice sa uchyľujú k prísnym zásadám, ktoré nútia matku, aby porodila a zotavila sa sama.

„Bolo to veľmi plačlivé rozhodnutie“: Páry z NJ sa vyrovnávajú s odloženými svadbami kvôli koronavírusu

Ohnisko dilema: Ako sa policajti zo Severného Jersey snažia vyhnúť infekcii

Nemocnice aktualizujú svoje politiky, keď sa pandémia v Spojených štátoch zhoršuje, pričom jadrom prepuknutia sú New Jersey a New York. Oblastné nemocnice dodržiavali protokoly zavedené ich príslušnými zdravotníckymi sieťami a politiky sa líšia.

Hackensack Meridian Health má prísnu politiku zákazu návštev, aby zabránila šíreniu vírusu a chránila zdravotníckych pracovníkov. Od stredy politika umožňovala pomocnú osobu v izbe s rodičkou.

Návštevník a matka však musia prejsť opakovaným skríningovým procesom, aby sa ubezpečili, že nemajú COVID-19, povedal Abdulla Al-Khan, ktorý vedie sieťovú divíziu materno-fetálnej medicíny a chirurgie. Pacienti sú vyšetrovaní telefonicky, keď potvrdia termíny na nasledujúci deň a znova, keď prídu. Tretíkrát sa vyšetrujú, keď ich vidí lekár.

„Pre pacienta je to trochu na obtiaž, ale vždy pacientom hovoríme, [že] je to skutočne pre váš vlastný záujem, pre vašu vlastnú bezpečnosť a tiež pre bezpečnosť ošetrujúceho personálu a najmä lekárov, ktorí sú v priamom kontakte s pacientmi,“ povedal Al-Khan.

Príbeh pokračuje pod galériou

Povedal, že by ho neprekvapilo, keby nemocnice v New Jersey zaviedli prísne zásady, ako je tá, ktorú stanovil NewYork-Presbyterian. Rôzne politiky v nemocniciach, najmä cez štátne hranice, by mohli povzbudiť pacientov, aby migrovali do nemocníc, ktoré ponúkajú politiky, ktoré chcú, povedal. To by predstavovalo prekážku pri obmedzovaní vírusu.

"Len nalieham a prosím všetky tehotné matky, aby pochopili, že aj keď dôjde k drastickým zmenám v politike kvôli plynulosti tohto stavu, všetky tieto zmeny sú len na ich ochranu," povedal Al-Khan.

Jen Dembo, reprodukčná sociálna pracovníčka a bývalá dula z White Plains v New Yorku, povedala, že sa obáva následkov, ako je trauma pre matky, ak počas pôrodu nemajú v izbe podpornú osobu.

"Dúfam, že ak sa testovanie zlepší, ak sa zlepší kapacita, ak sa ochranné vybavenie zvýši a udrží sa na potrebnej úrovni, možno sa budú môcť politiky vyvíjať," povedal Dembo.

Aj keď partner nemôže byť počas pôrodu v izbe, matka a dieťa sa môžu spojiť s rodinou pomocou virtuálnych prostriedkov, ako je FaceTime, povedal Dembo, a dokonca aj po narodení je k dispozícii profesionálna podpora telehealth.

Nový normál pre mladé rodiny

Rodiny menia svoje rutiny, aby obmedzili vystavenie nastávajúcim mamičkám.

Niektoré tehotné ženy boli nútené do sebaizolácie, pričom ich rodičia alebo partneri preberali rutinné úlohy, ako je nakupovanie potravín. Niektoré ženy uviedli, že ich partneri sa po vstupe do ich domu prezliekajú a hodia ich do prania. Niektoré rodiny dokonca utierajú potraviny predtým, ako prejdú dverami.

Becky Reinus Sena (36) z Port Chester v štáte New York čaká svoje prvé dieťa cisárskym rezom 7. mája. Ale ona a jej manžel, inštalatér, sa rozhodli žiť oddelene, kým sa im nenarodí syn, aby obmedzili potenciálnu expozíciu. Hoci bola zničená myšlienkou, že bude pri pôrode sama, odporučila ostatným ženám v jej topánkach, aby tam vydržali.

"Všetci sme naozaj silní. Dotiahli sme to až sem," povedal Reinus Sena. "Ak im nemocnica zabráni v pôrode, aký chcú, to najlepšie, čo môžeme pre seba a naše deti urobiť, je vyhodiť tento pôrodný plán von oknom a byť čo najviac prítomný. Nemocnice budú mať skvelé sestry." pomôcť postarať sa o nás a tieto deti dostanú veľa lásky a podpory.

Contents